Przejdź do treści


Olszana. Pożar budynku gospodarczego

Olszana. Pożar budynku gospodarczego

10 zastępów Straży Pożarnej i 55 strażaków przez cztery godziny gasiło pożar drewnianego budynku gospodarczego, do którego doszło w środę w Olszanie, gmina Podegrodzie.

O godzinie 17.06 oficer dyżurny Stanowiska Koordynacji Ratownictwa PSP w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie o pożarze. Do akcji gaśniczej skierowano zastępy Straży Pożarnej z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz z najbliższych jednostek OSP. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w całości objęty pożarem był drewniany budynek gospodarczy. W bliskim sąsiedztwie znajdowały się dwa budynki mieszkalne oraz murowany budynek gospodarczy. W wyniku pożaru zagrożony był dom jednorodzinny z instalacją fotowoltaiczną usytuowaną na dachu. – Relacjonują sądeccy strażacy.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy przystąpili do gaszenia palącego się budynku gospodarczego oraz polania wodą zagrożonego budynku mieszkalnego. Po przygaszeniu pożaru, w celu sprawniejszego rozebrania nadpalonej konstrukcji drewnianego budynku gospodarczego zadysponowano na miejsce pożaru koparkę. Działania ratowniczo-gaśnicze przez cztery godziny prowadziło 10 zastępów i 55 strażaków. Przyczyna pożaru nie została ustalona.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz