„Boeing, Boeing” wraca na scenę. Komediowy hit już 14 maja w MOK
Widowiskowa komedia „Boeing, Boeing” ponownie zagości na scenie. Szybkie tempo, błyskotliwe dialogi i zmieniona obsada sprawią, że nawet znana historia może zaskoczyć widzów.
Widowiskowa komedia „Boeing, Boeing” ponownie zagości na scenie. Szybkie tempo, błyskotliwe dialogi i zmieniona obsada sprawią, że nawet znana historia może zaskoczyć widzów.
Trwa nabór fotografii do kolejnej edycji konkursu „Nowy Sącz w obiektywie”, którego celem jest dokumentowanie miasta, jego przestrzeni oraz wydarzeń tworzących codzienność minionego roku. Konkurs stanowi fotograficzne podsumowanie 2025 roku i od lat pełni rolę wizualnej kroniki zmian zachodzących w Nowym Sączu.
Od piątku, 17 października 2025 roku, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wprowadza zmianę w organizacji ruchu autobusów kursujących ulicą Kilińskiego. Nowy objazd obejmie aż jedenaście linii autobusowych, co ma związek z prowadzonymi w tym rejonie pracami drogowymi.
W sobotę 20 września na terenie Kompleksu Sportowego w Sękowej odbędzie się piknik charytatywny, którego celem jest wsparcie Nikoli Woźniak, córeczki policjanta z Grybowa. Dziewczynka choruje na zespół Retta, ciężką chorobę neurologiczną o podłożu genetycznym, która stopniowo odbiera jej możliwość samodzielnego funkcjonowania.
Na nowym stadionie miejskim odbyły się ćwiczenia blisko stu funkcjonariuszy policji. Mundurowi testowali gotowość do działania podczas imprez masowych, które będą odbywać się na obiekcie.
Do Sądu Okręgowego w Płocku trafił akt oskarżenia przeciwko osiemnastu osobom, którym zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i obrotem wyrobami tytoniowymi. Sprawa jest efektem śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Zamościu.
Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko Ryszardowi W., posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Sprawa dotyczy incydentu z udziałem funkcjonariuszy Policji, do którego doszło w maju ubiegłego roku na terenie gminy Nawojowa.
W Klęczanach odbyły się dziś uroczystości z okazji 25-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej. W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy, kadra placówki oraz zaproszeni goście. Obecni byli m.in. wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, członkowie Zarządu Powiatu Nowosądeckiego – Franciszek Kantor i Paweł Łabuda, a także radny powiatowy Wojciech Ślusarczyk.
8 maja 2025 roku Kościół katolicki wybrał nowego papieża. Został nim amerykański kardynał Robert Francis Prevost, który przyjął imię Leona XIV. Jest to pierwszy w historii papież pochodzący ze Stanów Zjednoczonych.
W Nowym Sączu trwają uroczystości upamiętniające 149. rocznicę śmierci cadyka Chaima Halberstama – jednego z najważniejszych duchowych przywódców chasydyzmu. Wydarzenie, znane jako jorcajt, od lat przyciąga pielgrzymów z całego świata, którzy tłumnie gromadzą się przy jego grobie na żydowskim cmentarzu przy ulicy Rybackiej.
W czasie Świąt Wielkanocnych kościoły w Nowym Sączu zachowują tradycyjny, uroczysty charakter liturgii, a Msze Święte odprawiane są według porządku niedzielnego. Wierni mają do wyboru wiele godzin, w których mogą uczestniczyć w nabożeństwach zarówno w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, jak i w Poniedziałek Wielkanocny. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram dla wybranych nowosądeckich parafii.
Dwadzieścia lat temu, 2 kwietnia 2005 roku, świat pożegnał Jana Pawła II – pierwszego papieża z Polski, który swoją posługą odmienił Kościół i wpłynął na bieg historii. W rocznicę jego śmierci mieszkańcy Nowego Sącza uczcili pamięć Ojca Świętego. Wiceprezydent miasta, Artur Bochenek, wraz z Bożeną Borkowską, złożyli hołd papieżowi, przypominając jego ponadczasowe słowa: „Nie lękajcie się!”
W tymczasowej siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 odbyła się wyjątkowa uroczystość, pełna wzruszenia i wdzięczności. W obecności Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oficjalnie pożegnano dwa niezwykłe psy ratownicze – Jaggera i Jerrego, które po latach służby przechodzą na zasłużoną emeryturę.
W środę, 26 lutego 2025 roku, w siedzibie Placówki Straży Granicznej w Krakowie odbyło się spotkanie podsumowujące roczną współpracę Karpackiego Oddziału Straży Granicznej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu z Państwową Inspekcją Pracy. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele obu instytucji, w tym gen. bryg. SG Adam Jopek, płk SG Renata Obrzut oraz Okręgowi Inspektorzy Pracy – Robert Pasikowski z Krakowa i Jan Jóźwik z Kielc.
Od 1 lutego rodzice i opiekunowie będą mogli składać wnioski o świadczenie wychowawcze 800 plus na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca 2025 roku i potrwa do 31 maja 2026 roku. Dokumenty można składać wyłącznie drogą elektroniczną, a świadczenie wypłacane jest bezgotówkowo – bezpośrednio na rachunek bankowy wskazany przez wnioskodawcę.
Zbliżający się okres Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu na drogach i tłumów odwiedzających cmentarze na Sądecczyźnie. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych czuwać będą sądeccy policjanci, ale – jak przypomina lokalna komenda – odpowiedzialność za bezpieczną podróż i zabezpieczenie mienia spoczywa w dużej mierze na nas samych.
W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, policja w Nowym Sączu apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wizyt na cmentarzach. Okres poprzedzający 1 listopada to czas, kiedy wielu mieszkańców porządkuje groby bliskich, co niestety staje się okazją dla kieszonkowców i złodziei, którzy tylko czekają na chwilę nieuwagi.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie nielegalnego tytoniu i zabezpieczyli 340 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Właściciel nielegalnego towaru, który swoim działaniem naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w kwocie ponad 200 tysięcy złotych, teraz odpowie za naruszenie przepisów Kodeksu karnego skarbowego.
Na cmentarzach w Nowym i Starym Sączu doszło do szokujących kradzieży. Zamiast oddać hołd zmarłym, trójka mieszkańców Sądecczyzny postanowiła wzbogacić się na mosiężnych elementach nagrobków. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i jedną kobietę, którzy usłyszeli już zarzuty ograbienia miejsc pochówku.
Rozpoczęcie sezonu grzewczego na Sądecczyźnie przynosi nie tylko wzrost popytu na opał, ale również aktywność oszustów internetowych. Jeden z mieszkańców regionu boleśnie przekonał się o tym, kiedy stracił 1200 złotych na zakupie węgla, którego nigdy nie otrzymał. Incydent ten stanowi przestrogę i przypomnienie, że wirtualne zakupy, choć wygodne, niosą ze sobą ryzyko, zwłaszcza jeśli dotyczą droższych towarów, takich jak opał.
Małopolanie ponownie będą mieli okazję zrealizować swoje pomysły dzięki budżetowi obywatelskiemu, który w tym roku odbywa się już po raz ósmy. Jesień przynosi możliwość zgłaszania projektów, które mogą znacząco wpłynąć na życie lokalnych społeczności. Marszałek Łukasz Smółka zapowiada, że na realizację zwycięskich zadań przeznaczono rekordową kwotę 16 milionów złotych, zachęcając mieszkańców do aktywnego udziału i podkreślając wartość współpracy przy projektach istotnych dla regionu.
Sądeccy policjanci szybko wpadli na trop mężczyzny, który kilka godzin wcześniej wyłudził ponad 100 tys. złotych od dwóch mieszkanek Nowego Sącza. 38-latek został zatrzymany na terenie województwa świętokrzyskiego przez buskich mundurowych, a w Nowym Sączu usłyszał zarzut oszustwa. Za ten czyn grozi mu do 8 lat więzienia.
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o paserstwo akcyzowe. W samochodzie użytkowanym przez mężczyznę znaleziono 100 kilogramów krajanki tytoniu oraz 52 tysiące sztuk papierosów, które nie miały polskich znaków akcyzy skarbowej.
Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w związku z postępem prac przy przebudowie ulicy Rejtana, od czwartku 3 października od godziny 8:00 zamknięty zostanie kolejny odcinek drogi. Obejmuje on fragment od skrzyżowania z ulicą Marii Konopnickiej do skrzyżowania z ulicą Klasztorną.