Przejdź do treści


Nowy Sącz. Sądeccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zdemolował sklep

Drzwi oznakowanego radiowozu - fot. KMP Nowy Sącz

28-letni mieszkaniec Nowego Sącza dał upust swojej frustracji demolując sklep w centrum miasta. Chuligan został szybko zatrzymany przez sądeckich dzielnicowych. Teraz mężczyzna odpowie za uszkodzenie mienia, jak również za znieważenie interweniujących mundurowych.

10 maja br. około godziny 18 do jednego ze sklepów w centrum Nowego Sącza wszedł mężczyzna, który zaczął się awanturować i zarzucał tym, co akurat miał pod ręką – w ruch poszły m.in. napoje w puszkach oraz w szklanych i plastikowych butelkach. Agresywny klient uszkodził ladę, drzwi wejściowe oraz część towaru. Kiedy wybiegł ze sklepu, personel powiadomił sądecką Policję o zaistniałej sytuacji.

We wskazane miejsce skierowano patrol, a komunikat z rysopisem sprawcy natychmiast został przekazany pozostałym funkcjonariuszom. Na jego podstawie dzielnicowi, którzy w tym czasie byli w trakcie obchodu swoich dzielnic, bardzo szybko rozpoznali i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Podczas interwencji 28-letni mieszkaniec Nowego Sącza był agresywny i wulgarny, wyzywał funkcjonariuszy.

Sądeczanin swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości 1400 złotych. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia oraz znieważenia funkcjonariuszy w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych. 28-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Z uwagi na występek o charakterze chuligańskim sąd może wymierzyć mu karę od 4,5 miesiąca do 5 lat więzienia.

źródło: KMP w Nowym Sączu