Przejdź do treści


Krynica-Zdrój. 25-latek tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad matką i bratem

25-letni mieszkaniec Krynicy-Zdroju został zatrzymany przez lokalną policję za brutalne znęcanie się nad swoją matką i młodszym bratem.

Według informacji uzyskanych od Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju, kilka dni temu funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o incydencie związanym z przemocą domową Po dotarciu na miejsce, policjanci podjęli działania w celu zatrzymania sprawcy. Okazało się, że 25-latek, będący w stanie nietrzeźwości, stosował przemoc zarówno psychiczną, jak i fizyczną wobec swojej matki i młodszego brata.

Mimo że agresywny mężczyzna po awanturze opuścił mieszkanie, policjanci wkrótce ustalili jego miejsce pobytu i zatrzymali go. Mieszkaniec uzdrowiska usłyszał zarzut znęcania się nad najbliższymi, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Dodatkowo, sąd zastosował wobec 25-latka tymczasowe aresztowanie i jego decyzją najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie, gdzie poczeka na wyrok.

Nie wahaj się przerwać przemocy

Jeśli masz do czynienia z przemocą w rodzinie, nie wahaj się szukać pomocy i wsparcia. Skontaktuj się z lokalną jednostką Policji lub dzielnicowym, którzy są gotowi podjąć działania w Twojej sprawie. Niezależnie od tego, czy jest to przemoc psychiczna, fizyczna czy ekonomiczna, nie jesteś sam(a).

Masz możliwość uzyskania profesjonalnej pomocy i porady, dzwoniąc na numer Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie pod numerem 800 120 226. Telefon jest dostępny w dni robocze w godzinach 9:30-15:30 i obsługiwany przez doświadczonych policjantów z Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

W sytuacjach kryzysowych, kiedy potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie “Niebieska Linia” pod numerem 800 120 002. Pomoc jest dostępna o każdej porze dnia i nocy.

Pamiętaj, jeśli czujesz, że Twoje lub czyjeś życie jest zagrożone, nie zwlekaj – natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy 112 i zgłoś incydent. Każda reakcja może uratować czyjeś życie i zapobiec dalszej eskalacji przemocy.