Przejdź do treści

IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Na Sądecczyźnie temperatura wzrośnie nawet do 32°C

Upał, okulary przeciwsłoneczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla południowej i zachodniej Polski. Na Sądecczyźnie temperatura wzrośnie nawet do 32 stopni Celsjusza.

W Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim  gorąco będzie od wtorku. Temperatura maksymalna w dzień miejscami od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy miejscami 18°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80%, stopień zagrożenia: 2 stopień (w skali 3-stopniowej). Według prognoz ochłodzenie na Sądecczyźnie  spodziewane jest w weekend.

Jak radzić sobie z upałem?
Wysokie temperatury mogą stanowić poważne zagrożenie, zwłaszcza dla dzieci i osób starszych. Jednak niezależnie od wieku, wszyscy powinniśmy zachować ostrożność. Jak możemy sobie z nimi poradzić? Bardzo istotne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Zaleca się spożywanie dużej ilości płynów, zwłaszcza wody. Dodatkowo, warto utrzymywać lekką dietę, odpoczywać w cieniu i unikać nagłych zmian temperatur, na przykład przy opuszczaniu klimatyzowanego samochodu.

/źródło: IMGW