Przejdź do treści


30. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu

30. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór

Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych “Święto Dzieci Gór” to wyjątkowe wydarzenie, które od lat przyciąga zarówno lokalną społeczność Sądecczyzny, jak i turystów z różnych zakątków świata. To okazja do odkrycia bogactwa górskiego folkloru z różnych krajów i regionów. Przybywający do Nowego Sącza uczestnicy festiwalu mają unikalną szansę spotkania młodych ambasadorów tradycji z całego świata, a wszystko to odbywa się w przyjaznej atmosferze promującej wzajemny szacunek i tolerancję dla różnorodności kulturowej.

W tym roku organizatorzy zaprosili gości z dalekich zakątków globu, m.in. z Ekwadoru, Indonezji, Indii, Kenii, Stanów Zjednoczonych oraz Turcji. Jednak nie zapomniano także o polskich korzeniach – na festiwalu zaprezentują się utalentowane zespoły, które ożywią sceny Nowego Sącza z tradycją Beskidów, Pogórza i Podhala.

Co czyni to wydarzenie wyjątkowym, to brak charakteru konkursowego, skupiając się na przekazywaniu wiedzy i wartości poprzez zabawę. Uczestnicy zostają połączeni w pary kamrackie, aby wspólnie występować na scenie podczas Dni Narodowych. Jednak nie tylko na scenie można doświadczyć fascynującego folkloru – młodzi artyści dzielą się swoimi kulturami i tradycjami również w działaniach pozascenicznych, takich jak wystawy czy kiermasze.

Tydzień pełen wrażeń rozpoczął się uroczystym koncertem inaugurującym 23 lipca i zakończy spektakularnym występem finałowym 29 lipca. W międzyczasie mieszkańcy Nowego Sącza i odwiedzający miasto będą mieli okazję delektować się koncertami podczas Dni Narodowych.

Święto Dzieci Gór to nie tylko festiwal folkloru, ale również fascynująca podróż do serc i dusz młodych artystów, którzy w przyjaznym otoczeniu dzielą się swoimi kulturami, inspirując i łącząc ludzi w międzynarodowej przygodzie pełnej radości i zrozumienia.

Bilety:

Bilety na koncerty główne w Dni Narodowe można zakupić online lub w kasie Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu (ul. Długosza 3), a także bezpośrednio przed koncertami w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu (ul. Ogrodowa 19). Na prezentacje dopołudniowe na Rynku w Nowym Sączu oraz koncerty w regionie – wstęp jest bezpłatny.

5 zł – koncert inauguracyjny i finałowy
2 zł – koncerty główne w dni narodowe
15 zł – karnet na wszystkie koncerty

Festiwal objął swoim Honorowym Patronatem Ludomir Handzel – Prezydent Nowego Sącza, a Miasto Nowy Sącz jest tradycyjnie partnerem wydarzenia.

Program festiwalu:

23 lipca – niedziela

godz. 14 – msza festiwalowa w Bazylice św. Małgorzaty,

godz. 15.30 – powitanie zespołów przez władze miasta i przekazanie symbolicznych kluczy do miasta – Rynek

godz. 16. 30 – korowód festiwalowy na trasie Rynek – ul. Jagiellońska – deptak – ul. Kościuszki – ul. Ogrodowa – amfiteatr w Parku Strzelecki

godz. 17 – otwarcie festiwalu i koncert inauguracyjny w amfiteatrze w Parku Strzeleckim

24–28 lipca (poniedziałek-piątek) – Dni Narodowe

godz.11 – prezentacja zespołów uczestniczących w Dniu Narodowym – Rynek, estrada przed Ratuszem

godz. 18 – koncert główny zespołów – amfiteatr w Parku Strzeleckim

24 lipca – poniedziałek – Dzień Ekwadorsko – Lachowski

Yachay Wasi – Ekwador (Quito)

Piecuchy – Polska (Nawojowa)

25 lipca – wtorek – Dzień Turecko – Beskidzki

Yenimahalle Municipality Tubil – Turcja (Ankara)

Mały Koniaków – Polska (Koniaków)

26 lipca – środa – Dzień Indonezyjsko – Lachowski

Smp Al Azhar 1 – Indonezja (Dżakarta)

Małe Janczowioki – Polska (Janczowa)

27 lipca – czwartek – Dzień Kenijsko – Podhalański

Jambo Mbo Kids Production – Kenia (Nairobi)

Mały Zbójnicek – Polska (Ząb)

28 lipca – piątek – Dzień Indyjsko – Teksańsko – Pogórzański

Dynamice Children Academy Indie (Ahmabad)

Wawel – USA (Houston)

Pogórzańskie Dzieci – Polska (Kąclowa)

29 lipca – sobota – zakończenie festiwalu

godz. 17 – koncert finałowy w amfiteatrze w Parku Strzeleckim