Przejdź do treści


Zuchwała kradzież nad Łubinką. Nieletni z recydywistą ukradli kobiecie złoty łańcuszek

Fragment lampy błyskowej z napisem POLICJA na dachu radiowozu

We wtorek 14 maja sądeccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o zuchwałą kradzież złotego łańcuszka. Starszy z zatrzymanych, 29-latek, działał w warunkach recydywy i usłyszał już zarzuty. Sprawą 16-letniego współsprawcy zajmie się sąd rodzinny.

Do incydentu doszło kilkanaście minut przed godziną 17, kiedy mieszkanka Nowego Sącza spacerowała nad potokiem Łubinka. Podczas przechadzki została zaatakowana przez dwóch mężczyzn, z których jeden energicznie zerwał z jej szyi złoty łańcuszek z wisiorkiem o wartości 2 tysięcy złotych. Po kradzieży obaj sprawcy rzucili się do ucieczki.

Po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży, sądeccy policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pobliski teren oraz przejrzeli zapisy z kamer monitoringu, które zarejestrowały dwóch mężczyzn zgodnych z opisem pokrzywdzonej.

Przed godziną 20 na jednym z osiedli policjanci zauważyli jednego z podejrzewanych, który próbował uciec na rowerze. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Wkrótce potem funkcjonariusze dostrzegli drugiego mężczyznę, który również próbował uciekać, a następnie ukryć się w zaroślach między blokami. On także został szybko zatrzymany.

29-letni mieszkaniec Nowego Sącza usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi mu do 8 lat więzienia. Ze względu na recydywę, kara może być jeszcze surowsza. Sprawą 16-latka zajmie się III Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, do którego zostaną przekazane zgromadzone materiały dotyczące jego demoralizacji.

/źródło: KMP Nowy Sącz