Przejdź do treści


Został zatrzymany za kradzież roweru – okazało się, że na koncie ma także kilkanaście innych przestępstw

Radiowóz - KMP Nowy Sącz

Sądecka policja zatrzymała 27-latka podejrzewanego o kradzież roweru. Jak się okazało mężczyzna ma na koncie także 14 innych przestępstw.

Kiedy kilka dni temu sądeccy wywiadowcy patrolowali centrum Nowego Sącza, ich uwagę zwrócił mężczyzna, który siedział obok roweru, dokładnie takiego samego, jaki został skradziony poprzedniej nocy z garażu podziemnego na jednym z sądeckich osiedli. Postanowili to sprawdzić i wylegitymowali mężczyznę. 27-latek zapytany o rower, stwierdził, że kupił go 2 lata temu na Śląsku. Kiedy policjanci porównali jednoślad z opisem skradzionego roweru, który dodatkowo był w sposób szczególny oznaczony przez właściciela, nie mieli wątpliwości, że mężczyzna nie mówił prawdy. Odzyskany rower zabezpieczono, a 27-latek podejrzewany o jego kradzież został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych sądeckiej komendy.  W toku dalszych czynności realizowanych przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, sprawca usłyszał zarzut kradzieży.

Policjanci powiązali 27-latka również z inną niezakończoną do tej pory sprawą. Okazało się, że mężczyzna wraz ze swoim 30-letnim kompanem, w nocy z 18 na 19 maja br., włamali się piwnic jednego z bloków na osiedlu Centrum w Nowym Sączu i okradli je. Ich łupem padł wówczas rower górski, sprzęt wędkarski oraz sprzęt elektroniczny. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów popełnienia 14 przestępstw – kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamania.

Obydwaj mężczyźni przyznają się do zarzucanych im czynów, za które grozi do 10 lat więzienia. Na wniosek sądeckich policjantów prokurator zastosował wobec nich dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju.

/źródło: KMP Nowy Sącz