Przejdź do treści


Znęcał się nad swoją partnerką. W areszcie poczeka na wyrok

skulona kobieta zasłania twarz dłonią - zdjęcie ilustracyjne KMP w N. Sączu

Mieszkaniec Nowego Sącza, który znęcał się nad swoją partnerką, trafił do aresztu. Mężczyzna zostanie osądzony za uszkodzenie ciała i telefonu kobiety, a także za znęcanie się nad nią przez kilka miesięcy. W przeszłości już popełniał podobne przestępstwa, więc grozi mu kara więzienia nawet do 7,5 roku.

Kilka dni temu sądeccy policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który od lutego br. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Sądeczanin bez powodu wszczynał awantury, podczas których m.in. wyzywał kobietę, groził jej, a także bił. Mimo że przepraszał i obiecywał poprawę, w dalszym ciągu się nad nią znęcał. Podczas ostatniej kłótni spowodował u sądeczanki obrażenia ciała, a także zniszczył m.in. jej telefon.

Agresor usłyszał zarzuty znęcania się nad partnerką, spowodowania uszczerbku na jej zdrowiu oraz uszkodzenia mienia. Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat więzienia, ale w przypadku sądeczanina kara może być wyższa, ponieważ popełnił je w warunkach recydywy. Na czas trwania postępowania, decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany 3 miesiące.

/źródło: KMP Nowy Sącz