Przejdź do treści

Znamy kolorystykę wnętrza małopolskich Impulsów – Sprawdź jak będą wyglądały

fot. Biuro Prasowe UMWM

Do końca listopada na małopolskie tory trafi 6 nowoczesnych pociągów Impuls wyprodukowanych przez Sądecki NEWAG, kolejne do 15 lutego 2017 r. Z zewnątrz składy, będą nawiązywały kolorystycznie do nowego logo Województwa Małopolskiego, dominującym kolorem wnętrza będzie szary z zielonymi wykończeniami, nie zabraknie także nowego logo Województwa Małopolskiego. Połączenie tych barw jest idealne dla komfortu podróży – szary wycisza, odpręża i uspokaja, a kolor zielony stanowi do niego dobry kontrast, jest także jednym z kolorów logo Małopolski.Środek Małopolskie Impilsy

Stale rośnie liczba osób podróżujących małopolskimi pociągami. Szacujemy, że pod koniec roku liczba pasażerów Kolei Małopolskich przekroczy 5,5 miliona. Chcemy zapewnić im nie tylko komfort, ale też bezpieczeństwo, dlatego zdecydowaliśmy się na wyposażenie taboru w defibrylatory. Liczba składów posiadających urządzenia tego typu wciąż rośnie – powiedział marszałek Jacek Krupa.

Impulsy produkowane przez Sądecki NEWAG spełniają rygorystyczne europejskie normy zderzeniowe i wytrzymałościowe, dodatkowo dla zwiększenia bezpieczeństwa podróżujących pojazdy będą wyposażone w defibrylator AED – Pracownicy Kolei Małopolskich przejdą specjalne szkolenia z prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na nowych urządzeniach. Małopolskie Impulsy będą mogły podróżować z prędkością eksploatacyjną do 160 km/h.

 

źródło / fot. Biuro Prasowe UMWM