Przejdź do treści


Złodzieje z Kielc zatrzymani na gorącym uczynku w Nowym Sączu

Współpraca sądeckich i tarnowskich policjantów pozwoliła na zatrzymanie dwóch mężczyzn z Kielc, po tym jak włamali się do mieszkań w Nowym Sączu i je okradli.

18 września około południa, w jednym z bloków w Nowym Sączu zostały okradzione dwa mieszkania. Dwaj mężczyźni postanowili wykorzystać nieobecność mieszkańców i wtargnęli do środka, zabierając biżuterię i gotówkę. Na szczęście, dzięki błyskawicznej reakcji sądeckich i tarnowskich policjantów, mężczyźni ci nie mogli długo cieszyć się swoim zdobyczą.

Na parkingu osiedlowym zostali zaskoczeni przez funkcjonariuszy, którzy znaleźli przy nich różnego rodzaju kosztowności, takie jak kolczyki, łańcuszki i pierścionki. Ponadto, w samochodzie, którym przyjechali na włamanie, znaleziono narzędzia, takie jak łomy, śrubokręty, wkrętarkę i inne przedmioty, które mogłyby być użyte do popełnienia przestępstwa. Po schwytaniu sprawców na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza, a obaj mieszkańcy Kielc, w wieku 59 i 60 lat, zostali zatrzymani i przewiezieni do sądeckiej komendy.

Na podstawie zebranych dowodów, włamywacze ci usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Warto dodać, że starszemu z mężczyzn grozi surowszy wymiar kary ze względu na jego historię recydywy. Postępowanie w tej sprawie nadal trwa, a celem policji jest ustalenie, czy podejrzani są również odpowiedzialni za inne podobne przestępstwa na terenie miasta.

/źródło: KMP Nowy Sącz