Przejdź do treści


Złodziej w rękach sądeckiej Policji: usłyszał aż 19 zarzutów

źródło: pixabay.com

18 października br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu rozliczyli z działalności przestępczej 48-letniego Sądeczanina. Mężczyzna w krótkich odstępach czasu dopuścił się 19 kradzieży. Wartość skradzionych przedmiotów to łącznie ponad 12 tyś. zł.

48-latni mężczyzna na terenie Nowego Sącza w okresie od 20 lipca do 16 października br. wykorzystując tę samą sposobność dokonywał kradzieży elementów metalowych z terenu sądeckiej firmy oraz dwóch kradzieży ze sklepu. Podczas swojej przestępczej działalności skradł przedmioty o wartości ponad 12 tyś. zł.

Sądeczanin został ujęty przez ochronę 16 października br. na gorącym uczynku kradzieży w jednym z centrów handlowych w Nowym Sączu i przekazany policjantom, którzy zostali wezwani na miejsce zdarzenia. Ze sklepu ukradł wtedy kołdrę wartości około 700 zł. 48-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. W toku prowadzonych czynności okazało się, że kilka dni wcześniej mężczyzna z tego samego sklepu skradł jeszcze dwie inne kołdry wartości około 700 zł.

Ponadto analizując niewyjaśnione kradzieże z ostatniego okresu czasu funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu natrafili na ślady, które wskazywały, że zatrzymany mógł dopuścić się jeszcze innych licznych kradzieży. Tym razem działał na terenie jednej z sądeckich firm produkcyjnych, z terenu której systematycznie kradł nierdzewne elementy metalowe o łącznej wartości około 11 tyś. zł.

Zgromadzony przez policjantów obszerny materiał w sprawie doprowadził do przedstawienia 48-letniemu Sądeczaninowi aż 19 zarzutów kradzieży (art. 278 kk). W toku prowadzonych czynności policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Ponadto na wniosek Policji Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu wobec zatrzymanego Sądeczanina zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Zgodnie z art. 278 kk za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu