Przejdź do treści

Zebrano już ponad 3 tys. podpisów pod petycją przeciwko utworzeniu izolatoriów w Krynicy-Zdroju

Zdjęcie ilustracyjne - KMP Krynicy-Zdroju

9 kwietnia wojewoda małopolski Piotr Ćwiek wydał polecenie utworzenia pięciu izolatoriów w Krynicy-Zdroju, w których będą mogły przebywać osoby zakażone koronawirusem.

Od kilku dni mieszkańcy Krynicy-Zdroju protestują przeciwko tej decyzji obawiając się o zdrowie swoich bliskich oraz przyszłość uzdrowiska. „Mówimy zdecydowane NIE i prosimy o zmianę tej dramatycznej dla naszego miasta decyzji!!!” – czytamy w petycji, którą podpisało już w ponad 3 tys. osób.

„Ta decyzja wpłynie na upadek naszej miejscowości, która jako Perła Polskich Uzdrowisk żyje z turystyki. Poniesiemy straty, które będą trudne do odbudowania przez wiele kolejnych lat. Decyzja ta powoduje również strach o naszych bliskich, szczególnie osoby starsze, które są najbardziej narażone na zakażenie i w wielu przypadkach praktycznie skazane na śmierć.” – piszą autorzy petycji.

Petycja dostępna jest na stronie: https://www.petycjeonline.com/protest_przeciwko_utworzeniu_w_krynicy-zdroju_izolatoriow_do_leczenia_wirusa_covid-19?s=70683822

Burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba, który napisał w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody Piotra Ćwika podkreśla, że nie jest zwolennikiem lokalizowania takich obiektów na terenie Krynicy-Zdroju.

Mieszkańcy nie wykluczają, że w mieście odbędzie się protest i wyjdą na ulice.