Przejdź do treści


Zderzenie trzech samochodów osobowych na Moście im. Lecha i Marii Kaczyńskich w Nowym Sączu

Zderzenie trzech samochodów osobowych na Moście im. Lecha i Marii Kaczyńskich w Nowym Sączu

W sobotę, 25 maja, około godziny 12:32, na Moście im. Lecha i Marii Kaczyńskich w Nowym Sączu doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych: BMW 5GT, BMW X3 oraz Skoda Octavia. Na miejsce zdarzenia szybko przybyły służby, które podjęły działania ratunkowe.

Po dotarciu na miejsce, służby ratunkowe stwierdziły, że wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili swoje pojazdy o własnych siłach. W samochodach podróżowały cztery osoby, z których jedna wymagała hospitalizacji i została przewieziona do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście, nikt inny nie odniósł poważnych obrażeń. Strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsce wypadku. Samochody blokowały oba pasy jezdni, co znacząco utrudniało ruch drogowy. Dodatkowo, z jednego z pojazdów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych.

Po zakończeniu działań ratowniczych przemieszczono  uszkodzone pojazdy na jeden pas drogi w stronę Nowego Sącza, co umożliwiło wprowadzenie ruchu wahadłowego. W ten sposób udało się częściowo odblokować most i umożliwić przejazd innym pojazdom. Na miejsce zdarzenia przybyły również lawety, które zabrały uszkodzone samochody. Utrudnienia na Moście im. Lecha i Marii Kaczyńskich  trwały ponad dwie godziny.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz