Przejdź do treści


Zderzenie samochodów osobowych w Krużlowej Niżnej. Jedna osoba trafiła do szpitala

Zderzenie samochodów osobowych w Krużlowej Niżnej - fot. KMPSP Nowy Sącz

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w poniedziałek 1 lutego około godziny 10.44 w Krużlowej Niżnej (gmina Grybów).

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowało dwoje kierowców, którzy opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów straży i oczekiwali na służby ratownicze na poboczu. Jedna z osób biorąca udział w zdarzeniu doznała obrażeń. Obydwa pojazdy znajdowały się na jednym pasie ruchu – Relacjonują strażacy, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia.

Działania prowadzone przez strażaków z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz pobliskich jednostek OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu uszkodzonych samochodów na pobliskie pobocze. Jedna poszkodowana osoba została przewieziona do szpitala przez karetkę Pogotowia Ratunkowego.

/źródło: KMPSP Nowy Sącz