Przejdź do treści


Zdążyć przed osteoporozą: Bezpłatne badania densytometryczne w Nowym Sączu

W badaniu mogą wziąć udział osoby po 50 roku życia, mieszkające na terenie Nowego Sącza, które w ciągu ostatnich dwóch latach nie uczestniczyły w podobnym programie profilaktycznym. Organizatorem akcji pod hasłem “Zdążyć przed osteoporozą – profilaktyka 2017” jest Urząd Miasta Nowego Sącza – Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej.
Zapisy na badania prowadzone będą do wyczerpania limitu wolnych miejsc. Decyduje kolejność zgłoszenia. Badania rozpoczną się w dniu 4 lipca 2017 r. Szczegółowy termin wykonania badania ustalony będzie przy zapisie.
Badania będą poprzedzone wykładem edukacyjnym na temat chorób układu kostnego, w tym osteoporozy. W wykładzie mogą uczestniczyć wszyscy chętni (bez ograniczeń wiekowych). Wykład zaplanowano na 3 lipca (poniedziałek) w godzinach 13:30 -15:00 w sali ratuszowej. Wykład  poprowadzi Agnieszka Broda, lekarz reumatolog, specjalista chorób wewnętrznych z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej “Remedium”.
Zapisy  na wykład edukacyjny  oraz  badania densytometryczne będą prowadzone w NZOZ “Remedium” Sp. z o.o., ul. Poniatowskiego 2 w Nowym Sączu od 19 czerwca br. (poniedziałek) w godzinach 10:00 – 15:00 w siedzibie poradni lub telefonicznie pod nr 782 520 100.

źródło: www.nowysacz.pl