Przejdź do treści


Zawiadomienie do prokuratury w sprawie przywłaszczenia środków pieniężnych

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu - fot: Google Street View

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie przywłaszczenia środków pieniężnych przez dyrektora Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych przy ulicy Nadbrzeżnej 77 w Nowym Sączu.

Jak informuje Urząd Miasta – W wyniku kontroli gospodarki finansowej za rok 2018, prowadzonej przez pracowników Wydziału Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej Urzędu Miasta Nowego Sącza w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych. Prezydent Miasta Nowego Sącza złożył zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw z art. 284 § 2 k.k., 231 § 2 i 271 § 3 k.k. dotyczącym przywłaszczenia środków pieniężnych pochodzących z wynajmu sali gimnastycznej znajdującej się na terenie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych przy ulicy Nadbrzeżnej 77 w Nowym Sączu przez dyrektora ww. zespołu szkół w okresie od miesiąca września 2017 r. do miesiąca listopada 2018 r. oraz innych czynów, w tym pośrednio finansowania działalności MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz z środków finansowych przeznaczonych na funkcjonowanie Zespołu Szkół.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu, powiadomiła Prezydenta Miasta Nowego Sącza o wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień w celu przyjęcia korzyści majątkowej i przywłaszczenia nieustalonej kwoty pieniędzy oraz finansowania ze środków zarządzanych placówek działalności nienależącej do ich struktur.

Protokół z kontroli dostępny pod linkiem.

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie przywłaszczenia środków pieniężnych

/źródło: UM NS