Przejdź do treści


Zawadka. Ciągnik rolniczy przygniótł mężczyznę. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR

Ciągnik rolniczy przygniótł mężczyznę

W poniedziałek 23 maja około godziny 9, w miejscowości Zawadka (gmina Łososina Dolna) na stromym zjeździe z lasu doszło do przewrócenia się ciągnika rolniczego wraz z wozem załadowanym drewnem. Ciągnik przygniótł mężczyznę, na miejscu przez ponad dwie i pół godziny działania prowadziły służby ratownicze.

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli ratownicy Pogotowia Ratunkowego, którzy udzielali pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. W akcji ratowniczej uczestniczyły także zastępy Straży Pożarnej z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze, OSP Łososina Dolna oraz śmigłowiec LPR.

– Pocięto i usunięto składowane na wozie kłody drewniane. Następnie wypięto dociążający wóz. Równocześnie uniesiono ciągnik przy użyciu poduszek oraz hydraulicznego rozpieracza kolumnowego. Mężczyzna został odciążony od docisku przez przewrócony ciągnik. Jednak brak było możliwości jego wydobycia. Uniesiono ciągnik przy użyciu wideł i pasów zamontowanych na innym ciągniku przybyłym na miejsce. Następnie wydobyto poszkodowanego na nosze typu deska. – Relacjonują sądeccy strażacy.

Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany na pobliską łąkę, gdzie wylądował śmigłowiec LPR, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz