Przejdź do treści


Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad rodziną oraz zabicie swoich zwierząt domowych

fot. materiały własne

Jak przekazała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu 24 maja 2016 r. policjanci z Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej zatrzymali 53-letniego mieszkańca jednej z podsądeckich miejscowości, który podejrzany jest o znęcanie się nad rodziną oraz zabicie swojego psa i kota. Mundurowi ustalili, że mężczyzna zabił zwierzęta 22 i 23 maja br. na oczach małoletnich dzieci. 53-latek m.in. rzucał nimi o ścianę, deptał po głowie, uderzał drewnianym kołkiem, gdy upewnił się, że są martwe wyrzucił w zarośla. Policjanci po poczynionych ustaleniach natychmiast przystąpili do działania. Zatrzymali mężczyznę, który został przewieziony do policyjnej celi i przystąpili do przeszukiwania terenu przyległego do posesji w której zamieszkiwał sprawca. Do działań użyto policyjne psy tropiące, które pomogły odnaleźć zwłoki zwierząt. Na miejscu przez kilka godzin pracowali sądeccy policjanci. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia z udziałem technika kryminalistyki i biegłego lekarza weterynarii, który zabezpieczył zwłoki zwierząt.

53-latek usłyszał już zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem (art. 35 ustawy o ochronie zwierząt), oraz za znęcanie się nad swoją rodziną (art. 207 kodeksu karnego). Za czyny, których się dopuścił grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

Sądecka Policja apeluje do wszystkich o to aby nie byli obojętni i reagowali na cierpienie zwierząt. Każdy taki przypadek należy jak najszybciej zgłaszać na numer alarmowy 997. Sprawca nie może czuć się bezkarny!

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu