„Zatrzymaj Się i Żyj” – akcja sądeckiej policji

Opublikowano 26 października 2017 przez
„Zatrzymaj Się i Żyj” – akcja sądeckiej policji

Okres przedświąteczny to czas większego ruchu drogowego, a w związku z tym większej ilości zagrożeń dla jego niechronionych uczestników, czyli pieszych. Dlatego sądeccy policjanci rozpoczną jutro (27 października) akcję „Zatrzymaj Się i Żyj”, która potrwa do wtorku (31 października).

Sądeccy policjanci będą w tych dniach prowadzić wzmożone działania w rejonie przejść dla pieszych zwłaszcza na drogach jednokierunkowych z wyznaczonymi co najmniej dwoma pasami ruchu.

Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na to, czy kierowcy wyprzedzają na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, omijają pojazd, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, a także obserwować czy piesi wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd lub przechodzą przez jezdnię poza wyznaczonym do tego miejscem.

Na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa oraz zgodnie z oczekiwaniami społecznymi, policjanci będą nadzorować przejścia dla pieszych w rejonie:

  • ul. Jagiellońska rejon Szkoły Podstawowej nr 2
  • ul. Al. Batorego rejon Przychodni Kolejowej
  • ul. Królowej Jadwigi rejon skrzyżowania z ul. Poniatowskiego
  • ul. I Brygady rejon sklepu Biedronka
  • ul. Prażmowskiego rejon sklepu TESCO

Kierujący lub pieszy, który zostanie zatrzymany do kontroli drogowej, a stosował się do zasad i przepisów ruchu drogowego, zostanie nagrodzony upominkiem. Natomiast uczestnicy naruszający te przepisy, poniosą przewidziane prawem konsekwencje.

Akcja „Zatrzymaj Się i Żyj” jest organizowana przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu wraz z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Radiem RDN oraz Miejskim Zarządem Dróg w Nowym Sączu.

/źródło: KMP Nowy Sącz