Przejdź do treści


Zarząd Powiatu Nowosądeckiego wysyła dwa ambulansy na Ukrainę

Na granicę ukraińską wyruszyły dwa ambulansy Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Decyzję o ich przekazaniu w związku z kryzysem humanitarnym podjął Zarząd Powiatu Nowosądeckiego.

To kolejne wsparcie z naszego regionu dla Ukrainy. Karetki przewiozą defibrylatory, pakiety medyczne, radiotelefony i oczywiście najbardziej potrzebne obecnie bandaże, opatrunki i inne środki niezbędne podczas działań wojennych.

– Sytuacja na Ukrainie z dnia na dzień się zaostrza – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Walczącym o wolność i swój kraj potrzebna jest każda pomoc, a szczególnie pomoc medyczna. Od razu podjęliśmy decyzję o przekazaniu dwóch karetek dla Ukrainy.

Dzięki pieniądzom zebranym przez anonimowych darczyńców oraz zbiórce przeprowadzonej wśród pracowników Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, karetki zostały wyposażone w najpotrzebniejsze środki medyczne.

– Dodatkowo, otrzymaliśmy gotowe już pakiety medyczne o wartości 2500 złotych, które również znalazły się w karetkach – dodaje Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. – Przekazali je: Leszek Szlachta (Transeco), Centrum Ogrodnicze Miłkowski, KGW w Łyczanej i OSP Korzenna Centrum. Wszystkim bardzo dziękuję za okazane serce i szybką reakcję na nasz apel.

 

Fot. Maria Olszowska