Przejdź do treści


„Zapora 2023”. Policjanci z Nowego Sącza ćwiczyli działania pościgowo-blokadowe

W środę, 29 listopada, policjanci z Nowego Sącza uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach o kryptonimie „Zapora 2023”, skoncentrowanych na doskonaleniu działań pościgowo-blokadowych. Głównymi celami tego treningu było sprawdzenie skuteczności procedur policyjnych oraz doskonalenie umiejętności i współpracy między funkcjonariuszami.

Scenariusz ćwiczeń opierał się na sytuacji, w której policjanci otrzymali informację od pracownika stacji paliw w gminie Łososina Dolna o nietrzeźwym mężczyźnie, który wsiadł do samochodu i udał się w kierunku Nowego Sącza. Natychmiastowy dyżurny skierował jednostki w rejon ulicy Tarnowskiej, aby utworzyć posterunek blokadowy.

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej po dotarciu do miasta, staranował radiowóz i ruszył w kierunku centrum. Oficer dyżurny aktywował procedury przewidziane w takich sytuacjach, informując wszystkie patrole o konieczności podjęcia działań pościgowych na obszarze Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Dzięki skoordynowanym działaniom udało się szybko zatrzymać kierowcę, kończąc skutecznie operację pościgowo-blokadową.

Podobne ćwiczenia są cyklicznie organizowane przez sądeckich policjantów, a ich celem jest m.in. doskonalenie umiejętności organizacji działań, mobilności jednostek oraz współpracy między funkcjonariuszami, a także sprawdzenie obowiązujących procedur policyjnych w praktyce w sytuacjach kryzysowych.

/źródło: KMP Nowy Sącz