Przejdź do treści

Zamiast pomóc rozwiązać problem uszkodzonego mostu atakuje prezydenta miasta

Rzeka Kamienica - fot. UMNS

Przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk, która przegrała w wyborach na prezydenta Miasta Nowego Sącza z Ludomirem Handzlem zdaje się wykorzystać każdą okazję, aby uderzyć w obecnie urzędującego prezydenta.

Tym razem Iwona Mularczyk zwołała konferencje prasową przy uszkodzonym moście na Kamienicy w ciągu ul. Kamiennej zarzucając prezydentowi, że wcześniej nie informował o planach zamknięcia mostu. W tym miejscu należy jednak podkreślić, że w listopadzie ubiegłego roku Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu wprowadził organizację ruchu, która ograniczała możliwość korzystania z mostu w związku z uszkodzeniem dźwigarów przęsła mostu wynikającego z długoletnich zaniedbań w zakresie utrzymania i konserwacji tego obiektu. A podniesiony stan wody w rzece Kamienica stworzył w ostatnich dniach zagrożenie dla konstrukcji mostu i jego użytkowników.

Przewodnicząca Rady Miasta domagała się także od prezydenta informacji na temat podjętych działań w celu zapewnienia finansowania budowy nowego mostu. W odpowiedzi Urząd Miasta opublikował szczegółowe informacje dotyczące chronologii wydarzeń związanych z przeprawą. Jak wynika z tych informacji, już w styczniu bieżącego roku Miasto złożyło wniosek o dofinasowanie budowy nowego mostu z środków budżetu państwa przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na rok 2020. Na początku lutego Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, podczas spotkania z jednostkami samorządu terytorialnego, zapewnił o środkach na ten cel. Jednak Miasto wciąż czeka na ostateczną decyzję o przyznaniu dofinasowania.