Zakorkowane ulice Nowego Sącza po zamknięciu Mostu Heleńskiego – Kto nas tak urządził!?

Opublikowano 7 maja 2018 przez
Zakorkowane ulice Nowego Sącza po zamknięciu Mostu Heleńskiego – Kto nas tak urządził!?

Dzisiaj (7 maja) o godzinie 9 nastąpiło całkowite zamknięcie Mostu Heleńskiego dla ruchu drogowego i dla pieszych.Kierowcy już od rana zaczęli objeżdżać Most Heleński kierując się na Obwodnicę Północną, gdzie utworzył się gigantyczny korek. Zakończenie porannego szczytu nie rozładowało jednak powstałego zatoru. Około godziny 10:00 korek zaczynający się przy ul Tarnowskiej, kończył się na skrzyżowaniu ul. Limanowskiej i Papieskiej w Chełmcu.

Efekty zamknięcia Mostu Heleńskiego widać także na ul. Węgierskiej, którędy część kierowców próbuje objeżdżać zakorkowane ulice Nowego Sącza.

Sądeczanie stojąc w jeszcze większych niż zwykle korkach muszą uzbroić się w cierpliwość. Będzie to doskonała okazja aby zastanowić się nad tym „Kto nas tak urządził?”.

Już w styczniu bieżącego roku Bernard Stawiarski, wójt gminy Chełmiec mówił o tym że trzeci most nad Dunajcem (na wysokości osiedla Wólki) powinien powstać jeszcze przed rozpoczęciem przebudowy Mostu Heleńskiego. – Uważam, że pieniądze na remont mostu Heleńskiego należało przekierować na budowę tego mostu w stronę Świniarska. To ważna inwestycja i na pewno Chełmiec się do niej dołoży. Zwłaszcza że na odcinek po tej stronie ma już decyzję środowiskową.– mówi wówczas Bernard Stawiarski.