Przejdź do treści


Zakończono przegląd Obwodnicy Zachodniej Nowego Sącza – Lista usterek jest długa

Choć Obwodnica Zachodnia Nowego Sącza została otwarta dla ruchu zaledwie pięć miesięcy temu to jak donosi portal Sądeczanin lista usterek jest długa.

Wadą rzucającą się w oczy już przy pierwszym spojrzeniu na Obwodnicę Zachodnią jest oznakowanie poziome drogi – białe linie rozdzielające dwa pasy jezdni są w niektórych miejscach niemal niewidoczne. Warta około 46 mln złotych. Obwodnica Zachodnia wybudowana została przez firmę STRABAG w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Tempo narzucone było unijnymi terminami związanymi z rozliczeniem dofinansowania.

Jak podkreśla Adam Czerwiński, dyrektor Zarządu dróg Powiatowych – Przeprowadzono bardzo staranny przegląd. Spis usterek ma kilka stron, ale przeważająca ich część to drobiazgi np. związane z nasadzeniami i obsiewem, które nie mają nic wspólnego z komfortem i bezpieczeństwem użytkowania drogi. – Usterki zostały pogrupowane i ustalono harmonogram ich usunięcia. Ostatnie mają zostać usunięte do około 20 czerwca. Wykonawca nie robi tu żadnych problemów. Wręcz przeciwnie, podchodzi do tematu z pełnym zaangażowaniem. Na dziś tylko jedno uszkodzenie można uznać za poważniejsze. Chodzi o załamanie drogi na kilkumetrowym odcinku, któremu będziemy się bacznie przyglądać przez całe pięć lat obowiązywania gwarancji – zastrzega Czerwiński.

źródło: Sadeczanin.info