Przejdź do treści


Zabrzeż. Trzy osoby ranne po zderzeniu samochodów osobowych

Wypadek w Zabrzeży - fot. KM PSP Nowy Sącz

W niedzielę 3 października około godziny 5 w Zabrzeży czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Poszkodowane zostały trzy osoby a droga wojewódzka nr 969 była całkowicie zablokowana.

Na miejscu działania ratunkowe prowadziły Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarna. Dwie osoby podróżujące osobowym Seatem w momencie dotarcia na miejsce służb ratunkowych znajdowały się w pojeździe, uskarżając się na dolegliwości bólowe. Kierowca BMW również zgłaszał dolegliwości bólowe. BMW blokowało całkowicie drogę wojewódzką. Samochód marki Seat znajdował się kilka metrów poniżej krawędzi drogi, na zboczu w zaroślach. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wspólnie z ratownikami medycznymi wydobyli z wraku uszkodzonego Seata przytomnego kierowcę oraz pasażera.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala. Wyznaczono objazdy drogami powiatowymi. Na miejscu zdarzenia czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia prowadzili policjanci. Utrudnienia na drodze wojewódzkiej trwały przez około trzy godziny.

/źródło. KM PSP Nowy Sącz