Przejdź do treści


Zabrzeż. Tragiczny wypadek podczas żniw

Kombajn zbożowy

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w poniedziałek podczas żniw w miejscowości Zabrzeż (gmina Łącko).

Około godziny 10:50 podczas prac polowych 66-letni rolnik wpadł pod koła kombajnu zbierającego zboże na jego polu. Pomimo długiej reanimacji 66-letni mieszkaniec gminy Łącko zmarł. Kierujący kombajnem 43-latek był trzeźwy. Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ze Starego i Nowego Sącza. Ciało 66-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Zadbaj o bezpieczeństwo podczas prac w gospodarstwie, na polu i w lesie

Pamiętajmy, że lato to nie tylko czas wypoczynku i rekreacji, ale również wytężonej pracy w gospodarstwach rolnych. Użytkowanie specjalistycznych maszyn rolniczych może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa, dlatego policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas wykonywania prac polowych.

  • Przede wszystkim należy użytkować tylko sprawne maszyny i urządzenia, wyposażone w osłony i zabezpieczenia ruchomych części, sprawny układ hamulcowy i kierowniczy oraz sygnalizację świetlną.
  • Nie wolno przewozić ludzi na przyczepach, błotnikach ciągników czy w nieprzystosowanych do tego celu kabinach ciągników, a przewożony ładunek trzeba dobrze zabezpieczyć przed upadkiem i osunięciem.
  • Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Zadbajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone. Pamiętajmy, że to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych.

/źródło: KMP Nowy Sącz