Przejdź do treści

Za usiłowanie zabójstwa dwóch osób grozi mu dożywocie

Sądeccy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzewanego o usiłowania zabójstwa dwóch mieszkańców Sądecczyzny. Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty, a decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

31 grudnia przed południem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że do sądeckiego szpitala zostali przywiezieni dwaj 20-latkowie z ranami kłutymi zagrażającymi ich życiu. Po otrzymanym zgłoszeniu sądeccy policjanci natychmiast podjęli czynności mające na celu wyjaśnienie sytuacji. Według ustaleń śledczych pokrzywdzeni na terenie jednej z sądeckich miejscowości uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego doszło do awantury, w wyniku której mężczyźni zostali zaatakowani ostrym narzędziem.

W trakcie pracy nad tą sprawą funkcjonariusze zdobyli i przeanalizowali wiele informacji, dzięki którym ustalili przebieg zdarzenia i wytypowali podejrzewanego o dokonanie tego czynu. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. 5 stycznia br. w wyniku działań podjętych przez sądeckich policjantów, młody mężczyzna został zatrzymany na terenie Nowego Sącza.

Materiał dowodowy zebrany przez sądeckich kryminalnych pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić sprawcy zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób. Ponadto 18-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza Policji – mężczyzna, aby uniknąć zatrzymania, swoim samochodem potrącił policjanta, który pracował nad tą sprawą. Na szczęście funkcjonariusz nie doznał poważnych obrażeń. 7 stycznia br. decyzją sądu mieszkaniec powiatu nowosądeckiego został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara od 8 do 25 lat więzienia albo dożywocie.

/źródło: KMP Nowy Sącz