Przejdź do treści


Za nami 22 Targi „Dom i otoczenie”

22 Targi Dom i otoczenie - Fot. UM Nowy Sącz

W miniony weekend, w hali sportowej MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu odbyły się 22 Targi „Dom i otoczenie”. Hasłem przewodnim targów było „Czyste powietrze dla Nowego Sącza”.

Była to doskonała okazja aby poznać najnowsze technologie wykorzystywane w budownictwie ale również podnieść swoją świadomość ekologiczną związaną z ogrzewaniem domów.

– Mierzymy się w Nowym Sączu z obniżoną jakością powietrza już od wielu lat – mówił podczas otwarcia targów zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech. – Staramy się sprostać temu wyzwaniu poprzez podejmowanie różnych działań, na przykład: wymianę pieców, taboru autobusowego, montaż powierników jakości powietrza, edukacje, kontrole. Wiele różnych działań składa się na nasz program walki o poprawę jakości powietrza. To przynosi efekt, aczkolwiek jeszcze przed nami wciąż wyzwanie, polegające na tym, żeby te standardy czystości i jakości powietrza były w pełni dotrzymane. I oczywiście jednym z takich działań są również tego typu akcje – po raz dwudziesty drugi organizowane są w naszym mieście targi, podczas których mieszkańcy Sądecczyzny mogą zapoznać się z technologiami sprzyjającymi poprawie jakości powietrza.

W tym roku sądeckie targi odwiedziło ponad 80. wystawców z całej Polski. Oprócz stoisk z elementami wyposażenia wnętrz i materiałami budowlanymi nie zabrakło także stoisk sprzedażowych. W trakcie otwarcia 22 Targów “Dom i Otoczenie” zostały wręczone nagrody “Dobre, bo Sądeckie”, przyznawane przez Stowarzyszenie Dla Miasta.