Przejdź do treści


Wzmożony ruch i częstsze kontrole na drogach – Rozpoczyna się drugi długi weekend majowy

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

W związku z rozpoczynającym się drugim weekendem majowym, w dniach od 25 do 29 maja na drogach należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu pojazdów, a także wzmożonych kontroli drogowych.

Jak przekazała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – W celu zapewnienia bezpieczeństwa i zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych i ich skutków na drogach naszego regionu pojawi się więcej patroli sądeckich policjantów.

Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa wpływające na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, przede wszystkim na:

  • nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych
  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem i przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami (bez fotelików)
  • nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu
  • nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych
  • kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, każda kontrola drogowa będzie wiązała się z badaniem trzeźwości kierującego

W dniach 25 i 26 maja 2016 r. – obowiązują ograniczenia ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton:

  • 25 maja – w godz. 18.00 – 22.00;
  • 26 maja – w godz. 8.00 – 22.00;

Policjanci przypominają także że kierowcy powinni wyruszać w trasę przede wszystkim trzeźwi i wypoczęci, każdy kierowca przed podróżą powinien także sprawdzić wszystkie dokumenty, aktualny stan techniczny i wyposażenie pojazdu.

Pamiętajmy także o wyborze odpowiedniego miejsca do parkowania, powinniśmy unikać nieuczęszczanych i nieoświetlonych parkingów, a opuszczając pojazd nie należy pozostawiać w miejscach widocznych żadnych wartościowych przedmiotów.

Również podczas podnóży autobusem lub pociągiem powinniśmy pilnować swoich bagaży i rzeczy osobistych.

Pamiętajmy także by przed wyjazdem właściwie zabezpieczyć dom lub mieszkanie. Kilkudniowa nieobecność to doskonała okazja dla włamywaczy, dlatego przed wyjazdem należy dokładnie sprawdzić zamknięcie wszystkich okien i drzwi, także tych w piwnicy, o naszej nieobecności najlepiej także powiadomić sąsiadów.

źródło: KMP w Nowym Sączu