Przejdź do treści


Wyprzedzał przez ścieżkę rowerową. Został ukarany wysokim mandatem i stracił prawo jazdy

Mandatem w wysokości 3900 złotych oraz 25 punktami karnymi został ukarany 27-letni mieszkaniec Starego Sącza, którego brawurowa jazda została zarejestrowana kamerą samochodową przez innego kierowcę i opublikowana w sieci.

Do zdarzenia doszło 15 czerwca około godziny 17:30 na ulicy Jana Pawła II w Starym Sączu. Nagranie zostało opublikowane na początku lipca w serwisie, który piętnuje brawurowe zachowania na sądeckich drogach, zamieszczając nagrania zarejestrowane przez kierowców. Tym razem jeden z nich był świadkiem brawurowej jazdy kierującego samochodem osobowym marki Ford, który z dużą prędkością wyprzedzał pojazdy z prawej strony, również na przejściu dla pieszych, wjeżdżając przy tym na ścieżkę rowerową. Kierowca wyprzedzał także na podwójnej linii ciągłej tuż przed rondem.

Gdy tylko funkcjonariusze Komisariatu Policji w Starym Sączu obejrzeli nagranie, niezwłocznie podjęli czynności, by ustalić sprawcę licznych wykroczeń drogowych. W efekcie 11 lipca na 27-letniego starosądeczanina został nałożony mandat karny w wysokości 3900 złotych za niestosowanie się do znaków P-4 (linia ciągła) i C-13 (droga dla rowerów), wyprzedzanie pojazdu z niewłaściwej strony, jak również na przejściu dla pieszych oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Dodatkowo na jego konto trafiło 25 punktów karnych, co oznacza utratę prawa jazdy z uwagi na przekroczony limit punktów.

Teraz przed 27-latkiem długa droga do odzyskania uprawnień. Będzie musiał zdać egzamin sprawdzający jego kwalifikacje jako kierowcy, a następnie złożyć do starosty wniosek o przywrócenie uprawnień, wraz z aktualnym zaświadczeniem lekarskim oraz zaświadczeniem potwierdzającym pozytywny wynik egzaminu sprawdzającego kwalifikacje. W przypadku, gdy nie uda się zaliczyć takiego egzaminu, prawo jazdy zostaje odebrane i całą procedurę uzyskania uprawnień trzeba rozpocząć od nowa.