Przejdź do treści


Wypadek w Paszynie: Trzy promile, brak uprawnień i wymuszenie pierwszeństwa

Wypadek w Paszynie

Zupełnym brakiem odpowiedzialności wykazał się dzisiaj kierowca samochodu dostawczego, którego zachowanie mogło doprowadzić do tragedii. Na szczęście uczestnikom tego zdarzenia nic bardzo poważnego się nie stało, jednak sprawcę tego zdarzenia czekają teraz poważne konsekwencje.

Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem dostawczym marki Iveco jadąc w kierunku Nowego Sącza, wymusił pierwszeństwo skręcając z drogi głównej na teren jednej z posesji, czym doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka fiatem.

Samochodem marki Fiat podróżowała kobieta z niespełna rocznym dzieckiem. Niemowlęciu na szczęście nic się nie stało, natomiast jego mama, jak i kierowca Iveco trafili do szpitala.

Naruszenie przepisów i zasad ruchu drogowego to nie jedyne przewinienie kierowcy Iveco. Po przyjeździe policjantów na miejsce zdarzenia okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd bez uprawnień, mając w organiźmie 3 promile alkoholu! Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

/KMP Nowy Sącz