Przejdź do treści


Wypadek w Frycowej: Motocykl uderzył w barierki energochłonne

We Frycowej motocykl uderzył w barierki energochłonne

W piątek 31 maja, około godziny 19:16, na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Frycowa doszło do groźnego wypadku, poszkodowany został motocyklista.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że motocykl wypadł z jezdni i z impetem uderzył w przydrożne barierki. W wyniku wypadku motocyklista doznał licznych obrażeń, lecz pozostawał przytomny. Leżał na chodniku, podczas gdy jego motocykl blokował jeden pas drogi krajowej DK 75 – relacjonują sądeccy strażacy.

Z uszkodzonego pojazdu wyciekały płyny eksploatacyjne, co dodatkowo skomplikowało sytuację. Działania strażaków skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wstrzymaniu ruchu na drodze w obu kierunkach. Strażacy udzielili poszkodowanemu motocykliście pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali go przybyłym na miejsce ratownikom medycznym.

Kierowca motocykla został przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu dalszej pomocy medycznej. Ratownicy z OSP Nawojowa zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję. Utrudniania na drodze krajowej nr 75 trwały ponad dwie godziny.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz