Przejdź do treści


Wypadek podczas prac na polanie w Wierchomli Wielkiej. W akcji śmigłowiec LPR

Wypadek podczas prac na polanie w Wierchomli Wielkiej. W akcji śmigłowiec LPR

W poniedziałek 3 lipca około godziny 9:40 w Wierchomli Wielkiej, podczas prowadzenia prac polowych na stromym zboczu doszło do wywrócenia się i stoczenia ciągnika rolniczego. W wyniku wypadku poszkodowany został 39-letni mieszkaniec gminy Piwniczna-Zdrój na miejsce zdarzenia zadysponowany został śmigłowiec LPR, który przetransportował rannego mężczyznę do szpitala w Nowym Sączu. Był trzeźwy.

Teraz przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają policjanci, jednak wszystko wskazuje na to, że 39-latek nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania prac polowych na stromym zboczu w wyniku czego doszło do wywrócenia się i stoczenia ciągnika rolniczego.

Policjanci apelują o ostrożność podczas użytkowania maszyn rolniczych.

Lato to czas wytężonej pracy w gospodarstwach rolnych. Użytkowanie specjalistycznych maszyn, szczególnie w górzystym terenie, może nieść za sobą różnego rodzaju niebezpieczeństwa, dlatego policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas wykonywania prac z wykorzystaniem tego typu sprzętu.

Przede wszystkim należy użytkować tylko sprawne maszyny i urządzenia, wyposażone w osłony i zabezpieczenia ruchomych części, sprawny układ hamulcowy i kierowniczy oraz sygnalizację świetlną. Nie wolno przewozić osób na przyczepach, błotnikach ciągników czy w nieprzystosowanych do tego celu kabinach ciągników, a przewożony ładunek trzeba dobrze zabezpieczyć przed upadkiem i osunięciem. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Zadbajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone. Pamiętajmy, że to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych.