Wypadek na drodze krajowej nr 75 nie żyje 54-letnia kobieta

Opublikowano 21 lutego 2017 przez
Wypadek na drodze krajowej nr 75 nie żyje 54-letnia kobieta

Wczoraj ok. godziny 21:30 na drodze krajowej nr 75 w Dąbrowie doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosła 54-letnia kobieta.
Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący mercedesem zjechał na przeciwległy pas ruchu (z jakiego powodu wyjaśni prowadzone postępowanie) i zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka volkswagenem passatem. W wyniku uderzenia volkswagen znalazł się na lewym pasie jezdni i uderzył w prawidłowo jadącego seata ibizę, który następnie uderzył w jadącego z naprzeciwka forda focusa.
W efekcie mercedes znalazł się w rowie, a 54-letnia pasażerka pojazdu, mimo podjętej akcji reanimacyjnej, zmarła na miejscu zdarzenia.
Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego, przez kilka godzin pracowali policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej oraz grupy wypadkowej sądeckiej komendy, którzy przeprowadzili oględziny zwłok, miejsca zdarzenia i pojazdów, jak również sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Policjanci zbadali również trzeźwość uczestników zdarzenia (trzeźwi), a kierowcy mercedesa zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Przesłuchali także świadków uczestniczących w zdarzeniu. W akcji ratunkowej brały również udział służby ratownicze i strażacy. Droga była zamknięta przez ok. 3 godziny, a policjanci kierowali pojazdy na objazdy.
Wszystkie wykonane na miejscu czynności pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku.
Ciało kobiety zabezpieczono do badań sekcyjnych. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie ponieśli poważniejszych obrażeń, jednak dwie osoby – kierowcę mercedesa i kierowcę volkswagena przewieziono na obserwację do sądeckiego szpitala.

źródło: Komanda Miejska Policji w Nowym Sączu