Przejdź do treści


Wybieramy lodówkę do małej kuchni – TOP 3 jednodrzwiowe modele

Black,Mini,Small,Fridge,Refrigerator,Under,The,Frame,Wooden,Counter

Chcesz urządzić niewielką kuchnię? Grunt to dobór odpowiednich urządzeń – by wszystko swobodnie się zmieściło! Dobrym pomysłem będzie jednodrzwiowa lodówka podblatowa – w ten sposób zyskasz sporo miejsca na przygotowywanie posiłków. Dla kogo będzie to dobre rozwiązanie i jak wybrać odpowiedni sprzęt? Sprawdź kluczowe kwestie, które mają znaczenie przy podejmowaniu decyzji zakupowej!

Lodówka do małej kuchni – czym się powinna charakteryzować?

Zastanawiasz się, jaka lodówka do małej kuchni będzie odpowiednia? Przede wszystkim – taki sprzęt powinien łączyć łatwe przechowywanie potraw z pozostawieniem odpowiedniej ilości miejsca na ich przygotowywanie! Każdy potrzebuje odpowiednio dużego blatu, by móc siekać, kroić, lepić. Gdy przestrzeń zajmie duża lodówka, przygotowywanie bardziej złożonych potraw może okazać się znacząco utrudnione! Nie mówiąc o tym, że oprócz lodówki trzeba mieć przestrzeń na odpowiednią liczbę szafek. W niewielkiej kuchni często pomijana jest zmywarka – dlatego część blatu będzie zajęta przez ociekacz. Jak widzisz, projektowanie niedużej kuchni jest sporym wyzwaniem – często większym niż przy przestronnym pomieszczeniu!

Zanim zdecydujesz się na konkretny rodzaj lodówki, przypatrz się swoim potrzebom i zwyczajom zakupowym. Jeśli często jadasz na mieście, a zakupy robisz w najbliższych sklepach osiedlowych, rozważ model podblatowy. To niewielka lodówka z wydzielonym w środku zamrażalnikiem, która z powodzeniem sprawdzi się przy jednej lub dwóch osobach!

Jak wybrać lodówkę? Najważniejsze kwestie

Gdy wiesz już, że sprzęt jednodrzwiowy – podblatowy jest dla ciebie najlepszą opcją, pora zdecydować, czy wolisz model wolnostojący czy do zabudowy. W przypadku niewielkiej kuchni zabudowane sprzęty są dobrą opcją – nie przytłaczają wnętrza swoją bryłą, tylko dobrze komponują się z meblami. Taki model także łatwiej utrzymać w czystości – nie trzeba tracić czasu na pozbywanie się odcisków palców z frontu! W końcu – wymiana starego modelu na nowy nie sprawi ci trudności. Nie musisz spędzać godzin na porównywaniu poszczególnych modeli, by wybrać najbardziej odpowiedni – front pozostanie bez zmian!

Na jakie parametry zwrócić uwagę, kupując lodówkę do niewielkiej kuchni? Przede wszystkim przeanalizuj:

 • wymiary urządzenia;
 • klasę energetyczną;
 • pojemność;
 • generowany hałas;
 • dodatkowe funkcje;
 • łatwe sterowanie;
 • zastosowane technologie;
 • udogodnienia związane z przechowywaniem różnego rodzaju żywności.

Ile kosztuje dobra lodówka podblatowa do zabudowy? Sporo modeli kupisz za mniej niż 2000 zł, a nawet – mniej niż 1500 zł. Jeśli zależy ci na najbardziej innowacyjnych rozwiązaniach, powinieneś być przygotowany na nieco większy budżet.

Polecane lodówki jednodrzwiowe do zabudowy

Zobacz najchętniej kupowane lodówki jednodrzwiowe z wydzielonym zamrażalnikiem! Każda z nich będzie dobrą opcją do niewielkiej kuchni, którą chcesz urządzić w zabudowie!

 • ELECTROLUX LFB3AF82R – lodówka za ok. 1800 zł o pojemności 109 l. Znajdziesz tutaj komorę zamrażalnika i trzy wygodne półki. Docenisz też wygodną półkę na butelki. System No Frost w chłodziarce sprawi, że utrzymanie porządku w lodówce będzie znacznie prostsze. Użytkownicy doceniają także wygodne, elektroniczne sterowanie temperaturą.
 • SIEMENS KU15LADF0 – model za ponad 2300 zł. Chłodziarka ma pojemność 108 l, wewnętrzny zamrażalnik – 15 l. Szuflada FreshBox jest doskonałym sposobem na przechowywanie warzyw i owoców. Oprócz tego masz jeszcze dwie wygodne półki. Spodoba ci się też opcja supermrożenia! Docenisz wygodne, elektroniczne sterowanie temperaturą.
 • WHIRLPOOL ARG 590 – model za mniej niż 1500 zł. Pojemność chłodziarki to 108 l, zamrażarki – 18 l. Masz tutaj wygodne pojemniki na warzywa i owoce. Spodoba ci się także funkcja Auto Defrost.

Chcesz poznać więcej opcji? Sprawdź wszystkie dostępne lodówki jednodrzwiowe do zabudowy w sklepie MediaMarkt!