Przejdź do treści


Wtargnęli do mieszkania i sterroryzowali domowników aby ukraść laptopa – teraz grozi im do 12 lat więzienia

Do zdarzenia doszło o godzinie 2 w nocy 19 czerwca 2019 roku. Do jednego z mieszkań w Nowym Sączu przez otwarte okno balkonowe wtargnęło trzech mężczyzn z kominiarkami na głowach, z kolei na czatach stała młoda kobieta. Mężczyźni mieli przy sobie kij bejsbolowy i gaz łzawiący, przy pomocy którego doprowadzili domowników do stanu bezbronności, zabrali laptopa i wybiegli z budynku – informuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci z specjalnej grupy operacyjno-procesowej. Funkcjonariusze ruszyli też w teren z psem i już po trzech godzinach od zdarzenia zatrzymali trzy osoby podejrzewane o ten rozbój. Dwóch mężczyzn w wieku 17 i 19 lat oraz 22-letnia kobieta usłyszeli prokuratorskie zarzuty z art. 280 § 2 Kodeksu karnego tj. rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu i środka obezwładniającego, za co grozi im kara od 3 do 12 lat więzienia.

Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury, a ta do sądu, o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 20 czerwca sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją, w oczekiwaniu na wyrok, sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami.

W efekcie dalszych intensywnych czynności mających na celu ustalenie i zatrzymanie czwartego ze sprawców rozboju, do swoich kompanów w areszcie dołączył również 22-latek, który został zatrzymany przez policjantów 24 czerwca. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 280 § 2 Kodeksu karnego, a sąd zastosował także wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy

/źródło: KMP Nowy Sącz