Przejdź do treści


Wspólne stanowisko samorządów, w sprawie przebiegu Sądeczanki

Wczoraj 4 kwietnia w Iwkowej Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz włodarze: Brzeska, Chełmca, Iwkowej, Łososiny Dolnej, Lipnicy Murowanej, Gnojnika i Czchowa podpisali wspólne stanowisko samorządów, dotyczące przebiegu tak zwanej „Sądeczanki”, czyli drogi, która ma połączyć Nowy Sącz i Brzesko. Stosowną uchwałę na ostatniej sesji Rady Miasta Nowego Sącza podjęli także sądeccy radni.

Wspólne stanowisko samorządów ma zapobiec oskarżeniom, że brak porozumienia pomiędzy gminami, przez które ma przebiegać nowa droga sprawia iż nie może ona powstać.

– Wierzę, że ta droga powstanie, bo pracujemy nad tym już od wielu lat i postulujemy bardzo głośno, że jest to otwarcie komunikacyjne dla Nowego Sącza i dla całego regionu. Bardzo się z tego cieszę, że my samorządowcy dzisiaj wypowiadamy się jednym głosem – mówi prezydent Ludomir Handzel i dodaje – Nowemu Sączowi, całemu regionowi, całej Kotlinie Sądeckiej, ale także tym gminom, przez które będzie przebiegała droga, ta inwestycja jest po prostu tak potrzebna, jak deszcz na pustyni. To jest najważniejsza inwestycja dla nas wszystkich.

Wspólne stanowisko samorządowców zostanie skierowane między innymi do Ministra Infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odpowiedzialnych za budowę Sądeczanki.

/źródło: UMNS