Przejdź do treści


Wraca temat Węgierskiej BIS – Czyli rok wyborczy czas zacząć!

Można by pomyśleć że o Węgierskie BIS powiedziano już wszystko, ponieważ o planach jej budowy głośno było już w 2011 roku. Po niemal siedmiu latach jedyne co mają mieszkańcy Sądecczyzny to kolejne obietnice – Aktualnie władze Nowego Sącza chcą wybudować trzecią przeprawę nad Dunajcem. Nowy most miałby powstać na wysokości Świniarska i połączyć ulicę Piramowicza w Nowym Sączu z obwodnicą znajdującą się po drugiej stronie rzeki.

O budowie trzeciego mostu nad Dunajcem mówiono już w maju 2016 roku, wtedy lokalni samorządowcy podpisali też List intencyjny w sprawie budowy tzw. Obwodnicy Doliną Dunajca. Wówczas prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak zadeklarował przesunięcie budowy Węgierskiej BIS na późniejszy termin, żeby przyspieszyć realizację Obwodnicy Doliną Dunajca.

Zdaniem Bernarda Stawiarskiego wójta gminy Chełmiec, trzeci most nad Dunajcem powinien powstać jeszcze przed rozpoczęciem przebudowy mostu helleńskiego. – Uważam, że pieniądze na remont mostu Helleńskiego należało przekierować na budowę tego mostu w stronę Świniarska. To ważna inwestycja i na pewno Chełmiec się do niej dołoży. Zwłaszcza że na odcinek po tej stronie ma już decyzję środowiskową.– mówi Bernard Stawiarski.