Przejdź do treści


Włamywał się do samochodów i obiektów handlowych – usłyszał aż 20 zarzutów

źródło: pixabay.com

Na przełomie sierpnia i września 33-latek włamał się do aż 14 samochodów, oraz do 5 obiektów handlowych na terenie powiatu nowosądeckiego z których skradł przedmioty na łączną kwotę ponad 8 tysięcy złotych.

Jak przekazała naszemu portalowi mł. asp. Justyna Basiaga Rzecznik Prasowy sądeckiej Policji – 6 września 2016 r. funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali seryjnego włamywacza. W toku ich wnikliwej pracy zgromadzono obszerny materiał dowodowy, dzięki któremu 33-letni Sądeczanin został rozliczony ze swojej miesięcznej (od 8 sierpnia do 3 września br.) działalności przestępczej. Mężczyzna działał na terenie miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Z zaparkowanych samochodów kradł wszystko co zostało pozostawione we wnętrzu i przedstawiało jakąkolwiek wartość. Jego łupem padały głównie nawigacje, tablety, pieniądze itp. Połakomił się również na kosmetyki, odzież oraz różne dokumenty. W 4 przypadkach włamał się do pojazdów, uszkadzając je lecz prawdopodobnie w wyniku spłoszenia przez osoby postronne nie ukradł żadnych przedmiotów wartościowych. Sądeczanin włamał się również do 5 obiektów handlowych m.in. kiosków, sklepów, kwiaciarni. Ponadto wykorzystał okazję tj. pozostawione kluczyki w stacyjce w jednym z samochodów – wybrał się nim na przejażdżkę, następnie porzucił pojazd.

7 września br. sądeccy policjanci postawili mężczyźnie, aż 17 zarzutów kradzieży z włamaniem (art. 279 kk ), 2 zarzuty uszkodzenia mienia ( art. 288 kk) oraz 1 zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu (art. 289 kk). Z popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze odzyskali już część skradzionego sprzętu elektronicznego. Obecnie trwają dalsze czynności mające na celu odzyskanie pozostałych skradzionych przedmiotów.

W związku z zaistniałymi przestępstwami apelujemy do mieszkańców o rozwagę i nie pozostawianie w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów. Jak możemy zaobserwować w wyżej opisanych zdarzeniach coraz częściej złodzieje kradną pozostawiony sprzęt elektroniczny np. zestawy głośnomówiące czy nawigacje satelitarne. Opuszczając samochód zabierzmy ze sobą przedmioty wartościowe. Pamiętajmy o tym, że okazja czyni złodzieja!

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu