Wkrótce ruszy przebudowa DW 975 na odcinku Bartkowa Posadowa – Gródek nad Dunajcem

Opublikowano 17 października 2018 przez
Wkrótce ruszy przebudowa DW 975 na odcinku Bartkowa Posadowa – Gródek nad Dunajcem

Wkrótce ruszy przebudowa 3-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 975 (Bartkowa Posada – Gródek nad Dunajcem). Jak informuje Urszula Nowogórska, przewodnicząca SWM Trasa zostanie poszerzona i zyska nową nawierzchnię. Pojawią się też nowe chodniki, przejścia dla pieszych, zatoki autobusowe z przystankami oraz ścieżka rowerowa. Zaplanowano także przebudowę i rozbudowę skrzyżowań DW nr 975 z drogami bocznymi, a także budowę ronda i skrzyżowania DW 975 z DP 1449K w miejscowości Bartkowa.
DW 975 Bartkowa Posadowa – Gródek nad Dunajcem / foto. UMWM
To inwestycja, która z pewnością ucieszy mieszkańców okolicznych terenów, a także kierowców poruszających się tą trasą. Realizacja zadania sprawi, że nie tylko sprawniej dotrą do swoich domów, ale co najważniejsze bezpieczniej. Zaplanowano bowiem nie tylko przebudowę drogi, ale także poboczy, chodników, przejść dla pieszych oraz montaż nowoczesnego oświetlenia – mówi Urszula Nowogórska, przewodnicząca SWM.
Przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 975 wykona firma BUD-DRÓG Usługi i Modernizacja Dróg, Łagosz Spółka Jawna. Prace mają zostać zakończone do końca 2020 roku.
/UMWM