Przejdź do treści


Witowice Dolne. Zderzenie dwóch samochodów osobowych na DK 75

Zderzenie dwóch samochodów osobowych na DK 75 w Witowicach Dolnych - fot. KM PSP Nowy Sącz

W piątek 16 lipca około godziny 15 w Witowicach Dolnych na drodze krajowej nr 75 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w wyniku którego ucierpiały trzy osoby.

Samochodem marki Suzuki Vitara z przyczepą przewożącą deski podróżowały dwie osoby, natomiast dostawczym Volkswagenem tylko kierowca. Pierwsze na miejsce dotarły karetki Pogotowia Ratunkowego z podstacji w Czchowie i Łososinie Dolnej, które udzieliły pomocy poszkodowanym uczestnikom tego zdarzenia. Kierowca Suzuki został zakleszczony w pojeździe. Dwie pozostałe osoby znajdowały się poza pojazdami. Droga krajowa nr 75 była całkowicie zablokowana.

Na miejscu działania ratunkowe prowadziły także zastępy Straży Pożarnej z Nowego Sącza i Brzeska oraz pobliskich jednostek OSP. – Usunięto drzwi samochodu Suzuki w celu wyciągnięcia kierowcy z pojazdu. Przekazano kierowcę ratownikom medycznym Pogotowia Ratunkowego. Dalsze czynności polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Z miejsca zdarzenia wszystkie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala. – Relacjonują strażacy.

Przyczyny tego wypadku ustalają policjanci, którzy prowadzili na miejscu czynności dochodzeniowe.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz