Przejdź do treści


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała w Nowym Sączu!

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,

Zbliża się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Chcielibyście zostać wolontariuszem WOŚP w Nowym Sączu? Oto informacje, które Was zainteresują.

Proces rejestracji wolontariusza ruszy około połowy listopada. Wszystko, co musicie zrobić, to wejść na stronę https://iwolontariusz.wosp.org.pl/. Tam macie dwie możliwości: zarejestrować się, jeśli wcześniej nie byliście wolontariuszami, lub zalogować się, jeśli już mieliście okazję pomagać podczas poprzednich finałów. Po uzupełnieniu danych osobowych, wybierzcie Sztab #6796 “Przytul Mnie” jako miejsce, gdzie chcielibyście kwestować. Po akceptacji zgłoszenia przez Bazę Szefa Sztabu #6796 Nowy Sącz, będziecie gotowi, by włączyć się w akcję.

I nie trzeba mieć ukończonych 18 lat, aby pomóc. Jeśli chcielibyście zarejestrować dziecko lub podopiecznego, to odpowiedzialność za to spoczywa na rodzicach lub opiekunach prawnych.

Co będzie celem przyszłorocznego finału? W 2024 roku WOŚP dedykowana jest pomoc pacjentom na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Fundacja planuje zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc. Chce kupić urządzenia do diagnostyki obrazowej, czynnościowej, endoskopowej, rehabilitacji i torakochirurgii. To znaczy, że Wasza pomoc będzie miała realny wpływ na poprawę stanu zdrowia wielu osób.

Podczas 31. finału WOŚP w Nowym Sączu przekroczono kwotę 1 000 000 zł zebranych środków. Nowy rok to nowe możliwości i nowe cele. Fundacja WOŚP ma nadzieję, że uda się jeszcze bardziej poprawić ten wynik.

Warto też podkreślić, że Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, ale towarzyszą jej akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które zaczynają się już na początku grudnia. W ciągu 31 lat działalności WOŚP udało się zebrać blisko 2 miliardy złotych i zakupić 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnia zbiórka w styczniu 2023 roku była dedykowana walce z sepsą i przyniosła imponujący wynik – zebrano 243 259 387,25 PLN.

Jak zapewnia Szef Sztabu #6796, Jakub Belski, na 32. Finale WOŚP w Nowym Sączu nie zabraknie atrakcji i emocji, jak co roku. Bądźmy gotowi do wspierania inicjatywy, która może pomóc wielu osobom w potrzebie. Włączmy się w pomoc, tak jak my sami lub nasi bliscy moglibyśmy jej potrzebować. Link do strony WOŚP Nowy Sącz na Facebooku znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/wospnowysacz. Śledźcie informacje i przygotujcie się na piękny dzień pełen empatii i dobroci.

/źródło: Zespół Prasowy WOŚP #6796 Nowy Sącz