Przejdź do treści


Wielka Międzyszkolna Bitwa Street Art’u rozstrzygnięta! W Wierchomli powstanie niezwykły mural

12 czerwca w Szkole Podstawowej nr. 2 w Piwnicznej-Zdroju odbył się niecodzienny konkurs pt. TO NAS WYRÓŻNIA – Wielka Międzyszkolna Bitwa Street Art.’u. Był on realizowany z udziałem znanego sądeckiego grafficiarza Mgr Morsa, a jego owocem będzie mural, który w najbliższy piątek w Wierchomli namaluje młodzież pod jego kierunkiem.

Do rywalizacji konkursowej stanęło 5 pięcioosobowych zespołów reprezentujących szkoły w Gminie Piwniczna-Zdrój. Podczas pierwszego dnia Mgr Mors wprowadził młodzież w technikę malowania graffiti. Uczniowie wykonali również konkursowe projekty, które miały pokazać to co zdaniem młodzieży wyróżnia nasz region.

Walka była zacięta i ostatecznie Jury pod przewodnictwem Mgr Morsa zadecydowało, że zwycięski mural namalują dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej nr. 2 w Piwnicznej-Zdroju (zajęli I miejsce) oraz ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy-Zdroju (II miejsce). Opiekunem obydwu zwycięskich zespołów jest nauczyciel sztuki Przemysław Lis.

– Warsztaty i konkurs z Mgr Morsem to niezwykłe spotkanie lokalnej młodzieży ze sztuką street art’u, której owoce już wkrótce będą mogli zobaczyć mieszkańcy gminy oraz turyści. Bardzo się cieszę, że Jury doceniło projekt uczniów z naszej szkoły przyznając im I miejsce i to właśnie ich pomysł będzie bazą do finalnego projektu, który powstanie w Wierchomli – powiedział

Marian Dobosz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 2 w Piwnicznej-Zdroju, która jest współorganizatorem konkursu.
III miejsce w konkursie TO NAS WYRÓŻNIA zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Głębokiem.

– Mural powstanie w niecodziennym miejscu na terenie Wierchomli tuż przed zabytkową cerkwią. Wspólne malowanie zwycięskich zespołów ze szkół w Piwnicznej-Zdroju i Łomnicy-Zdrój pod kierunkiem Mgr Morsa rozpocznie się w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy do oglądania zarówno procesu powstawania murala jak i końcowego efektu, który mamy nadzieję będzie osobliwością dla odwiedzających nasz region turystów – powiedziała Barbara Talar, Prezes Zarządu Towarzystwa Miłośników Piwnicznej, które jest drugim współorganizatorem konkursu.
Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Urzędu Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój, Stowarzyszenia Perły Beskidu Sądeckiego oraz firmy Ultrek i prywatnych darczyńców.