Przejdź do treści


Wiceminister zdrowia w krynickim szpitalu

Wiceminister zdrowia w krynickim szpitalu

Trwa rozbudowa Szpitala Powiatowego w Krynicy Zdroju. Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się na placu budowy z wiceminister zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko i zaprezentował postępy prac.
– Widać już zarys całego budynku – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Po robotach fundamentowych przyszedł czas na kolejną kondygnacje. Prace przebiegają zgodnie z planem.
Starosta Marek Pławiak i dyrektor szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju Sławomir Kmak rozmawiali z wiceminister Józefą Szczurek-Żelazko o sieci szpitali i szansach rozwoju krynickiej lecznicy.
– Mamy przede wszystkim nadzieję za zwiększenie nakładów na leczenie szpitalne. W całym zakresie swojej działalności nasz szpital powiatowy wchodzi do sieci na podstawowym poziomie i w tym zakresie mamy nadzieję na stabilność finansowania – mówił starosta Marek Pławiak.
Wartość trwających obecnie robót wynosi 13.649.847 zł. W budowanym nowym skrzydle szpitala znajdzie się między innymi oddział pediatrii, centralna sterylizatornia, blok operacyjny, anestezjologia i intensywna terapia. Potrzebne będzie dodatkowe 7 milionów złotych na wyposażenie placówki w najnowocześniejszy sprzęt specjalistyczny.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska