Przejdź do treści


Wernisaż wystawy rzeźb i malarstwa Agaty Urbańskiej-Krasowskiej

Wernisaż Agata Urbańska-Krasowska

23 kwietnia o godzinie 18.00 w Galerii MOK, przy Al. Wolności 23 w Nowym Sączu odbędzie się wernisaż wystawy rzeźb i malarstwa Agaty Urbańskiej-Krasowskiej.

Agata Urbańska-Krasowska ukończyła Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Sztuk Pięknych, kierunek grafika warsztatowa, specjalizacja litografia oraz projektowanie graficzne.

„Ciągle poszukuję, dlatego w swoich pracach stosuję różne materiały. Czasem jest to sama ceramika, czasem z drewnem a niejednokrotnie również z metalem. Bywa, że biorę do ręki pędzel i to samo co tak usilnie przed chwilą starałam się przekazać przestrzennie, wymalowuję na prostej płaszczyźnie płótna. To coś, to czasem może nawet banalne, ale na pewno niepodważalne życiowe prawdy, jak przywiązanie na którym oparta jest miłość. Przywiązanie, które wizualizuję sobie poprzez herbatkowe spotkanie dwojga ludzi o podrapanych przez życie twarzach, odbywające się na chmurce z oparów napoju. Czy jak w obrazie „Co kobiety lubią najbardziej”, gdzie nieco z humorem przedstawiam kobietę pływającą w filiżance kawy z kieliszkiem w ręku.”

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/451133265976596/

/źródło: MOK