Przejdź do treści


Wernisaż wystawy Mgr MORSA pt. „Serial na Węgierskiej”

Wernisaż wystawy Mgr MORSA pt. „Serial na Węgierskiej”

W najbliższą sobotę 25 września o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej, odbędzie się wernisaż wystawy Mgr MORSA pt. „Serial na Węgierskiej”.

„Serial na Węgierskiej” jest to cykl murali „odcinków” krótkotrwałych malowanych na jednej ścianie pod wiaduktem w Nowym Sączy przy ul. Węgierskiej od 2017 roku.
Tematy obrazów są zróżnicowane, często nawiązują do aktualnych spraw w Polsce lub na świecie. W wielu realizacjach czas wykonania ma ogromne znaczenie. Podejmuje tematy społeczne, polityczne, religijne – maluje to co mnie otacza. Szacunek, wdzięczność, miłość to moje ulubione tematy. Nie wszystkie murale niosą przesłanie, niekiedy bawię się formą, kolorem. Tworząc nowy mural zamalowuje poprzedni, zdarza się, że tylko coś domaluje lub zamaluje i powstaje animacja.

Po co to robię? Przede wszystkim lubię malować na ulicy, poprzez moje murale chcę rozbawić, motywować, skłaniać do refleksji i rzetelnej dyskusji.
Wszystkie realizacje są finansowane z mojego prywatnego budżetu. Na tej ścianie nie wykonuje zleceń komercyjnych ani prywatnych. Sam decyduje co tam powstanie, wszystko co maluje jest sygnowane moim pseudonimem Mgr Mors i biorę za to odpowiedzialność.

Do tworzenia serialu zapraszam artystów jeśli masz pomysł i chęci napisz do mnie być może Twój projekt pojawi się w jednym odcinku. Razem ze mną tworzyli już: Arkadiusz Andrejkow , Artek Leser , Mikołaj Rejs , Daria Barnowska, uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu. Krzystof Łacny, Wojciech Brodowski, Wiktoria Brodowska, Mariusz Obrzud, Krzysztof Wnęk