Wernisaż i wieczór poetycki w MOK

Opublikowano 3 marca 2021 przez
Wernisaż i wieczór poetycki w MOK
Wernisaż i wieczór poetycki w MOK

W najbliższy poniedziałek 8 marca o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbędzie się wernisaż wystawy Jolanty Bulzak „BARWY ZIEMI” oraz spotkanie poetycko-muzyczne „MIŁOŚĆ JEST KOBIETĄ” z udziałem: Grzegorza Raconia, Barbary Klimczak, Małgorzaty Przędzak, Małgorzaty Stobierskiej, Joanny Liwerskiej i Marii Laskosz.

JOLANTA BULZAK urodziła się w Michowie. Ukończyła Akademię Medyczną w Lublinie ze specjalizacją lekarza: pediatrii i medycyny rodzinnej. Prowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Gródku nad Dunajcem. Maluje od ok.30 lat. Preferuje technikę suchych pasteli, szczególnie tematykę pejzaży. Jest autorką kilkunastu wystaw m.in. w Lublinie, Nowym Sączu, Krakowie, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi. Jej obrazy zdobią wiele prywatnych kolekcji, jak również gabinet rektorski Akademii Medycznej w Lublinie. Jej publikacja pasteli ukazała się w kalendarzu Lekarska Praktyka na rok 2006, a także uczestniczyła w Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa Lekarzy w Łodzi w 2006 r. Jest również poetką od 10 lat. Wydała I i II tomik wierszy pt. ”Barwy życia”. Jest członkiem Zarządu Unii Pisarzy i Lekarzy.

Maluję chyba od zawsze – mówi Jolanta Bulzak. Najczęściej w technice pasteli suchej. Choć jest to technika dość brudząca, łatwo wyrazić głębie, odbicie w wodzie, które bardzo lubię. Z pewnością wrócę jeszcze do malarstwa olejnego, bo to jest najwdzięczniejsza technika.

Autorka wystawę zatytułowała „Barwy ziemi”, bo właśnie takich kolorów najczęściej używa w swoich obrazach. Najchętniej, co można zobaczyć na wystawie, maluje pejzaże.
Malarstwo nie jest jej jedyną pasją. Jolanta Bulzak pisze też wiersze. Publikowała je w „Poradniku Lekarza Praktyka” oraz w gazecie „Zdrowie dla każdego”. Zostały również włączone do zrealizowanego przez studentów WSB NLU programu muzycznego „Jazz Cafe”.

Wydała tomik poezji „Barwy życia”. Pani doktor pisała najpierw wiersze satyryczne, które, jak twierdzi, nie zachowały się, później były wiersze białe, a teraz spod jej ręki wychod liryki.
Zdarzyło się, że zapisywałam myśli na serwetkach.

Jolanta Bulzak ma na swoim koncie kilka autorskich wystaw i wieczorków poetycko muzycznych. Swoje prace wystawiała m.in. w Kawiarni Chmielewski w Lublinie, na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa Lekarzy w Łodzi. W styczniu ub.r. miała wieczór poetycko muzyczny na 50-lecie TPSP, a w grudniu wystawę pasteli w Wyższej Szkole Biznesu NLU w Nowym Sączu.