Przejdź do treści


Weekendowy bilans nietrzeźwych kierujących

fot. pixabay.com

W miniony weekend sądeccy funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę 4 nietrzeźwym kierującym. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało. Kolejny raz przypominamy, że pijany kierowca swoim zachowaniem stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale także innych uczestników ruchu.

W piątek 18 listopada br. policjanci zatrzymali do kontroli drogowej trzech nietrzeźwych kierujących. Pierwszy został zatrzymany około godz. 11:40 w miejscowości Piątkowa. 68-letni mężczyzna kierował samochodem marki Volkswagen mając w organizmie ponad pól promila alkoholu. Drugi nietrzeźwy został wyeliminowany z ruchu drogowego przez sądeckich policjantów w Nowym Sączu na ul. Batorego około godz. 15:20. Tym razem 28-latek wsiadł za kółko skutera marki Linkben, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Natomiast w Starym Sączu na ul. Piłsudskiego około godz. 19:30 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 32-letnią kierującą samochodem marki BMW. Przeprowadzone przez patrol policji badanie stanu trzeźwości kierującej wykazało, że 32-latka w organizmie miała prawie 1,5 promila alkoholu. W sobotę w miejscowości Stadła około godz. 7:25 funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. 47-latek kierował samochodem marki Opel pod wpływem ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat piętnastu.

źródło: KM Policji w Nowym Sączu