Przejdź do treści


W samochodzie nietrzeźwego kierowcy policjanci znaleźli dopalacze

  • Opublikowano:
  • Autor:
Fragment lampy błyskowej z napisem POLICJA na dachu radiowozu

W trakcie kontroli drogowej przeprowadzonej przez sądeckich policjantów okazało się, że kierowca był nietrzeźwy i najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. Dodatkowo w pojeździe policjanci znaleźli dopalacze.

Kilka dni temu na terenie Nowego Sącza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford. Po przebadaniu kierowcy alkomatem wyszło na jaw, że kierowca miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Ponieważ zachowywał się nerwowo, funkcjonariusze postanowili przeszukać pojazd w poszukiwaniu nielegalnych substancji. Ich intuicja okazała się trafna, gdyż znaleźli woreczek foliowy zawierający białe kryształki.

Mężczyzna został aresztowany i przewieziony do komendy, gdzie potwierdzono jego stan nietrzeźwości za pomocą alkomatu oraz wykryto obecność środków odurzających w jego organizmie podczas testu śliny. Następnie pobrano od niego próbkę krwi do dalszych badań.

Policjanci użyli także narkotestera, aby zweryfikować znalezione substancje, i okazało się, że były to psychoaktywne MDPV. Na podstawie zebranego dowodu, funkcjonariusze postawili mieszkańcowi powiatu limanowskiego zarzuty prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz posiadania narkotyków. Dodatkowo, odebrano mu prawo jazdy. Teraz mężczyznę czekają poważne konsekwencje prawne, w tym możliwość kary do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat.